רווח מינימאלי/הודעת שגיאה max_price_exceede

English version here

למרות ש-PriceYak שואפת לשמור את מחיר המוצר שלכם עדכני, לעתים רחוקות מחיר של מוצר בחנות המקור (Amazon או Walmart לדוגמה) יכול להשתנות בין זמן התמחור האחרון שהמערכת של PriceYak עשתה לבין הרכישה של המוצר בפועל על ידי הלקוח. לעתים זה לטובתכם (מחיר המוצר בחנות המקור ירד), אבל בהרבה מקרים זה יכול לגרום לכם להפסיד כסף כי מחיר המוצר עלה מבלי שהוא עלה בהתאם אצלכם בחנות.

 

כדי להימנע מהפסד כספי משמעותי, מערכת ההזמנות האוטומטיות שלנו לא תרכוש את המוצר בחנות המקור במחיר הגבוה ביותר מ-10% מהמחיר ששולם בחנות שלכם. לדוגמה, אם המוצר נקנה בחנות שלכם ב-$50, מערכת ההזמנות האוטומטיות לא תרכוש את המוצר בחנות המקור ביותר מ-$55. זה גם מונע הפסדים גדולים וגם מקטין את הסיכוי שתצטרכו לבטל הזמנה, מה שפוגע בחוויית השירות שניתנת ללקוחות שלכם (הרוב המוחלט של המשתמשים שלנו מוכנים לספוג הפסד קטן כדי להימנע מביטולים, זה לא נעים לאף צד).

כאשר המערכת שלנו לא רוכשת את המוצר כדי למנוע מכם הפסד כספי, אתם תראו את הודעת השגיאה: "max_price_exceeded".

 

אם אתם לא יכולים להרשות לעצמכם הפסדים או מעוניינים לשנות את מרווח ההפסד שאתם מוכנים לספוג בשביל להימנע מהחזרות, ניתן להגדיר מינימום רווח ( שימו לב, זה עוד בבטא. כלומר יש סבירות גדולה יותר לתקלות). כך אנו מחשבים את זה:

(מחיר בחנות שלכם * כמות) + מחיר שילוח + מחיר מס מכירות - מחיר ב- Amazon  - עמלת eBay - עמלת PayPal - עמלת הזמנות אוטומטיות = רווח שלכם

ao1.png

ניתן גם להגדיר מספר נמוך מ-0 כדי לשפר את חוויית הקניה אצלכם כפי שצוין למעלה. אם השארתם את השדה הזה ריק, זה מוגדר כברירת מחדל על 10%-. 

 

לשאלות פנו ל- sababa@priceyak.com

Have more questions? Submit a request

Comments

Powered by Zendesk