כיצד עובד מנגנון התמחור מחדש

 English version here.

לסרטון הסבר בעברית על מנגנון התמחור מחדש. 

מונחי דרופשיפינג חשובים:

חנות המקור - החנות בה אתם רוכשים את המוצר וממנה הוא נשלח ללקוח. בד"כ Amazon, Walmart או עלי-אקספרס.

חנות יעד - החנות שלכם בה הלקוח רוכש את המוצר. בד"כ eBay או Shopify.

כאן ניתן לראות את כל סוגי חנויות היעד והמקור עמן ניתן לעבוד עם PriceYak.הגדרות תמחור מחדש:

ניתן להגדיר:

 • כמות זמינה בחנות (ברירת המחדל: 1): כאשר המוצר זמין בחנות המקור, PriceYak יגדיר את כמות המוצרים הזמינה בחנות שלכם למספר שייקבע כאן.
 • רווח מינמאלי (ברירת המחדל: 0): PriceYak יתמחר את המוצרים בחנות היעד שלכם כך שהרווח שלכם אחרי כל העמלות וההוצאות יהיה שווה למספר שיצוין כאן.

 

תמחור בהתאם לטווח:

__________.png

אתם יכולים לקבוע את הרווח שלכם (באחוזים או בסכום קבוע) בהתאם לטווחי המחירים שבהם נמכר המוצר בחנות המקור (Amazon לדוגמה). בדוגמה של צילום המסך שמופיעה למעלה, בכל מוצר שמחירו בחנות המקור בין $0-$50 הרווח יהיה 10%. בכל מוצר שמחירו בחנות המקור בין $50-$150 הרווח יהיה 7%, ומעל $150 4% רווח. אתם יכולים ליצור כמה טווחים שתרצו. בכל שורה ישנם שלושה שדות:

 • מחיר מינמאלי - ההגדרות בשורה הזו רלוונטיות לכל מוצר (בחנות המקור) שמחירו גבוה מהמחיר שמצוין כאן (אך נמוך מהמחיר בשורה הבאה).
 • רווח באחוזים - זהו הרווח באחוזים למוצרים בטווח שמתחיל במחיר המינימאלי המצוין בשורה זו (ונמוך מהמחיר בשורה הבאה).
 • רווח קבוע - זהו הרווח הקבוע למוצרים בטווח שמתחיל במחיר המינמאלי המצוין בשורה זו (ונמוך מהמחיר בשורה הבאה).

ניתן להזין את השורות בכל סדר שתרצו אך מומלץ לעשות זאת בסדר עולה כדי למנוע בלבול. PriceYak יפעל בהתאם לשורה עם המחיר הגבוה ביותר, שעדיין נמוך ממחיר המוצר בחנות המקור.

 

 

חישוב הרווח

שלושה משתנים עוזרים לכם לקבוע כמה תרוויחו על כל מוצר. רווח באחוזים, רווח קבוע, ורווח מינמיאלי. PriceYak מחשבת את הרווח שלכם בשני שלבים:

 • (מחיר בחנות המקור)*(רווח באחוזים) + (רווח קבוע) = רווח.
 • אם הרווח המחושב לעיל נמוך מהרווח המינימאלי שקבעתם אז הרווח יהיה הרווח המינימאלי.

 

לאחר חישוב הרווח, PriceYak מוסיף אותו למחיר המקור ובנוסף מוסיף את כל העמלות (איביי, פייפאל, ואפילו עמלת הזמנות אוטומטיות אם הגדרתם זאת) וקובע את המחיר הסופי בחנות היעד (איביי ברוב המקרים).

 

גובה העמלות שנלקחות בחשבון

 

ישנם שלושה סוגי עמלות ש-PriceYak לוקח בחשבון בחישוב המחיר הסופי בחנות היעד שלכם. ניתן לעשות גם לזה התאמות על ידי לחיצה על "Advanced Settings".

 

 • עמלת eBay: עשרה (10%) אחוזים עמלת FVF.
 • עמלת פייפאל: 2.9% + $0.30.
 • עמלת $0.40 עבור הזמנות אוטומטיות ש PriceYak גובה.הגדרות מתקדמות

_____________.png

כפי שצוין PriceYak לוקחת בחשבון את העמלות השונות כדי לדאוג שלאחר המכירה תישארו עם הרווח שהגדרתם מראש. אתם יכולים לשנות את גובה העמלות שהמערכת של PriceYak תיקח בחשבון בהגדרות המתקדמות (ראו מספרים בצילום המסך למעלה וההסברים בהתאמה למטה):

 

 1. עמלת הזמנות אוטומטיות של PriceYak (ברירת המחדל: לא). אם תסמנו את האופציה הזו, עמלה של $0.40 אשר גובה PriceYak בעבור ההזמנות האוטומטיות תילקח בחשבון בחישוב הרווח הסופי שלכם.
 2. עמלת סליקה קבועה בעבור קבלת תשלום (ברירת המחדל $0.30). בדרך כלל מדובר ב -$0.30 של איביי (אשר עושים שימוש PayPal) או Shopify. ו-0 עבור Amazon.
 3. עמלת סליקה באחוזים עבור קבלת תשלום (ברירת מחדל 2.9%). עמלה הנגזרת מאחוזים מהרכישה בחנות שלכם באיביי (PayPal) או Shopify. ו-0 עבור Amazon.  
 4. עמלה באחוזים הנגבית על ידי ה-Marketplace בו מצויה החנות שלכם. בדרך כלל 10% עבור eBay, אפס אחוזים ב-Shopify ו 8%-15% ב-Amazon, בהתאם לקטגוריה.
 5. עיגול המחיר כפי שיופיע בחנות היעד. כאן אתם יכולים להגדיר שהמחיר יסתיים תמיד ב XX (לאחר הנקודה העשרונית), ללא קשר לחישוב הסופי. לדוגמה, אם מחיר המוצר שלכם ב-eBay לאחר כל העמלות והרווח שלכם הינו $51.32, תוכלו לקבוע שהוא יעוגל ל $51.97 על ידי כתיבת המספר 97 בשדה זה. המחיר תמיד יעוגל למעלה (אם על פי החישוב המחיר הינו $51.99, המחיר ישונה ל-$52.97).  אם אינכם מעוניינים באופציה זו השאירו את השדה ריק.

 

הנוסחה על-פיה מחושב המחיר הסופי

 

((מחיר בחנות המקור) + הגבוה מבין השניים: (מחיר מקור * רווח באחוזים + רווח קבוע) או (הרווח המינימאלי שקבעתם) + (עמלת הזמנות אוטומטיות $0.40 + עמלת סליקה קבועה בעבור קבלת תשלום, בד"כ $0.30))

/ 1-עמלת סליקה באחוזים - עמלה באחוזים הנגבית על ידי ה- Marketplace.

 

הערות בעניין שערי מטבע

 

 • המערכת של PriceYak עושה המרה אוטומטית של המטבעות בין חנות היעד לחנות המקור. לדוגמה, אם חנות היעד היא eBay UK וחנות המקור הינה Amazon Canada, אז PriceYak ימיר את המחיר מדולר קנדי ללירה שטרלינג לפני חישוב המחיר כך שכל הגדרות המחיר שצוינו לעיל מתבצעות על פי חנות היעד (במקרה שלנו בלירה שטרלינג).
 • שימו לב ש-PriceYak לא מבצעת המרה של העמלות שלה כך שיתאימו להבדלים בשערי המטבע. כלומר, עמלת הזמנות אוטומטיות תהיה $0.40 תמיד, אולם בהגדרות התמחור ה-0.40 יהיה בהתאם למטבע של חנות המקור. אם הנכם מוכרים ב eBay UK או Canada עשו את ההתאמות ב-Advanced Settings כדי שישקפו את הבדלי המטבע (בעוד שאתם תחויבו ב-0.40$ עבור עמלת הזמנות אוטומטיות, ברירת המחדל היא שבנוסחת התמחור של PriceYak ה-0.40 יחושבו בהתאם למטבע המקומי).

sababa@priceyak.com-לשאלות

 

 

Have more questions? Submit a request

Comments

Powered by Zendesk